KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12191384
nr 1219 1384
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Akvarell, Tallar, signerad. 31x24
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 26 november 2018
kl 20:41:10
2.000 kr
2.200 kr
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman